LogowanieŻycie w Bożym odpocznieniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bolesław Paliwoda   
środa, 30 listopada 2011 17:03

BOŻE ODPOCZNIENIE WEDŁUG LISTU DO HEBRAJCZYKÓW

Hbr.3,10-11: „...Zawsze ich zwodzi serce; Nie poznali też oni dróg Moich ...tak iż nie wejdą do odpocznienia Mojego...”

Kroczenie po Bożych drogach to kroczenie w Bożym odpocznieniu . Potrzebujesz poznawać Boże drogi i kroczyć nimi ,aby wejść do odpocznienia ,które ma Pan dla swoich dzieci. Serce ,które zwodzi jest: dumne, pyszne, nie poddane, nie słuchające i nie uczące się. Takie serce jest przeszkodą w poznawaniu Bożych dróg.

Hbr. 3,12: „...żeby nie było czasem w kimś z was złego niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego..."

Potrzebujesz w swoim życiu dojść do relacji z żywym Bogiem – do relacji serca z sercem, a kiedy dojdziesz, potrzebujesz się strzec, aby twoje serce nie odpadło od żywego Boga. Kiedy tracisz relację z żywym Bogiem – schodzisz z Bożych dróg. Boże Słowo ostrzega nas przed tym.

Hbr. 3,18-19: „A komu to przysiągł, że nie wejdą do odpocznienia Jego, jeśli nie tym, którzy byli nieposłuszni ? Widzimy więc, że nie mogli wejść z powodu niewiary.”

Wiara zawsze jest związana z posłuszeństwem, a nieposłuszeństwo jest zawsze związane z niewiarą. Posłuszeństwo lub nieposłuszeństwo to nasze decyzje i nasze wybory. Jeśli wybieramy nieposłuszeństwo, to wybieramy niewiarę i zamykamy sobie sami drzwi do Bożego odpocznienia.

Hbr. 4,1-3: „Gdy obietnica wejścia do odpocznienia Jego jest jeszcze ważna, miejmy się na baczności, aby się nie okazało, że ktoś z was pozostał w tyle. I nam była zwiastowana dobra nowina, jak i tamtym; lecz tamtym słowo usłyszane nie przydało się na nic, gdyż nie zostało powiązane z wiarą tych, którzy je słyszeli ...do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy...”

Boże odpocznienie jest dostępne, dopóki istnieje Kościół. Odpocznienie jest Bożą obietnicą, którą możesz wziąć lub nie. Gdy słyszysz ewangelię i przyjmujesz ją z wiarą serca, wtedy masz otwartą drogę do Bożego odpocznienia. Możesz słuchać ewangelii i nigdy nie wejść do Bożego odpocznienia . Tam wchodzą tylko ci, którzy słuchają sercem i wierzą sercem.

Hbr. 4,6: „...więc jest tak, że niektórzy do niego wejdą, a ci, którym najpierw była zwiastowana dobra nowina, z powodu nieposłuszeństwa nie weszli...”

Boże odpocznienie dziedziczą tylko niektóre dzieci Pana – dlaczego ? Dziedziczą przez swoje posłuszeństwo i wiarę, bez względu na okoliczności życia. Wielu nie dochodzi do tego miejsca z powodu braku cierpliwości – gdy okoliczności życia nie są dla nich przyjemne, stają się niecierpliwi, nie umieją w tym rozpoznać Bożych dróg, stają się nieposłuszni i tracą swoje dziedzictwo.

Hbr. 4,10: „Kto bowiem wszedł do odpocznienia Jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich...”

Wejście do Jego odpocznienia jest nagrodą za cierpliwość, posłuszeństwo i wiarę. Ten, kto żyje w Bożym odpocznieniu, kto doszedł do tego dziedzictwa sam, będzie żył w odpocznieniu. Taki nie będzie czynił swoich dzieł. Taki będzie wrażliwy na polecenie Pana i będzie czynił tylko to, co chce jego Pan.

Hbr. 4,11: „Starajmy się ...usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł ,idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa.”

To jest dla nas zachęta, ale i ostrzeżenie . Mamy się usilnie starać, aby wejść do owego odpocznienia. A więc bądź posłuszny, bądź cierpliwy i wierz swojemu Panu i Bogu, bo On jest dobry dla ciebie i ma dla ciebie miejsce odpocznienia u Swego boku. Poddaj Mu się i pozwól Mu prowadzić się. Jedynie On zna drogę, jedynie On zna najlepszą i najkrótszą drogę dla ciebie. Zaufaj Mu i wierz, i wejdź do tej części swojego dziedzictwa w swojej „ziemi obiecanej”.

 

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.