LogowanieSłowo na rok 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bolesław Paliwoda   
wtorek, 20 grudnia 2011 13:25

Zbliża się koniec 2011 roku, który był dla mnie osobiście oraz mojej rodziny błogosławiony przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Wiem, że przyszły rok będzie dla wielu trudnym rokiem. Świat jest mocno "potrząsany" i to dotyka wielu, także wierzących. Wierzę, że dzisiejszy Kościół potrzebuje desperacko odbudować osobistą więź z Bogiem, aby słyszeć Jego głos oraz poznać Jego plany i zamysły.

Jako Ciało Chrystusa na ziemi potrzebujemy wiedzieć, co się dzieje, ku czemu zmierza ludzkość oraz jakie są plany i zamysły naszego Pana - Jezusa Chrystusa. Żyjemy w czasach, w których wierzący będą płacili (czy będą płacili?) coraz większą cenę, aby być z Jezusem oraz przyznawać się do żywej wiary w Niego.

Boże Słowo poucza nas: "Owce Moje głosu Mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za Mną, i Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki Mojej." (J.10,27-28)

Jako owce Pana, potrzebujemy w czasie, który nadchodzi, nauczyć się nie tylko rozpoznawać Jego obecność, ale także słyszeć głos naszego Pasterza, abyśmy mogli Go znać oraz kroczyć za Nim w każdej sytuacji. On obiecuje tym, którzy za Nim idą życie wieczne (życie Boga w nas) oraz Swoją opiekę. Jeśli nie będziemy słyszeć głosu naszego Pana, to tak naprawdę nie poznamy Go osobiście, a wtedy trudno będzie nam iść właściwą drogą, którą On dla nas ma.

W świecie duchowym jest wiele "głosów". Jako Boży lud musimy nauczyć się rozpoznawać głos naszego Pana, abyśmy wiedzieli co mamy robić, jaką drogą mamy kroczyć, abyśmy nie byli zwodzeni lub zwiedzeni.

Modlitwa: Drogi Ojcze, prosimy Cię przez Pana Jezusa Chrystusa, abyś dał nam Ducha Mądrości i objawienia, abyśmy mogli Ciebie poznać. Otwórz oczy naszych serc, abyśmy wiedzieli do czego nas powołałeś. Otwórz nasze duchowe uszy, abyśmy mogli Ciebie słyszeć. Chroń nas przed zwodzeniem i zwiedzeniem oraz pomóż nam osiągnąć swoje powołanie i przeznaczenie. O to Cię prosimy i za to Ci dziękujemy, w Imieniu Jezusa Chrystusa. Amen

 

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.